Офіційний сайт Молочанської міської ради Запорізької області

Розділи

Календар

« Липень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЦЕПТ НА «ДОСТУПНІ ЛІКИ» ДОЗВОЛЯЄ ОТРИМАТИ ЇХ У БУДЬ-ЯКІЙ АПТЕЦІ В КРАЇНІ

Починаючи з 1 квітня, рецепт на «доступні ліки» стає виключно електронним, виписати його може лише лікар первинної допомоги, з яким пацієнт підписав декларацію. Новина про це викликала багато запитань у жителів області. Тому у Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації надали роз’яснення для місцевого населення.

За словами фахівців, як і раніше, пацієнт має звернутися до лікаря, з яким він уклав договір. Якщо ви не обрали свого лікаря, треба поспішити це зробити, адже відтепер лікарні не будуть отримувати жодного фінансування на тих пацієнтів, що не підписали декларації. Кожен лікар підключений до медичної інформаційної системи (МІС), де й буде відбуватися формування е-рецепта з накладанням електронного цифрового підпису. Якщо пацієнт за якихось обставин не може використати електронну версію рецепту, йому повинні роздрукувати її у закладі охорони здоров’я. З цим рецептом людина і звертається до аптек за доступними ліками.

Крім цього, з початку квітня урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України. Тож відтепер отримати ліки за електронним рецептом можна буде в будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ на участь у програмі, - незалежно від місця проживання або прописки пацієнта, як було раніше.

Перелік аптек, де можна отримати «Доступні ліки», можна знайти на сайті НСЗУ або запитати в оператора контакт-центру НСЗУ за коротким номером 16-77. Також на дверях усіх аптек-учасниць програми є наліпки «Тут є доступні ліки».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА

 Вівторок, 09 Квітня 2019 09:59 | Переглядів: 682