Офіційний сайт Молочанської міської ради Запорізької області

Розділи

Календар

« Серпень 2022 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Забезпечення рівних можливостей для осіб з інвалідністю в навчанні та зайнятості!

ПРЕС-РЕЛІЗ:

                Основне завдання– це забезпечення рівних можливостей для осіб з інвалідністю в навчанні та зайнятості

          Служба зайнятості сприяє працевлаштуванню усім категоріям громадян, які звертаються з метою отримати допомогу, у тому числі і особам з інвалідністю. Основне завдання в нашій роботі – це забезпечення рівних можливостей для осіб з інвалідністю в навчанні та зайнятості.

          На шляху працевлаштування перед людьми з обмеженими фізичними можливостями постає багато перешкод, у т.ч. психологічних, які пов’язані зі ставленням суспільства до особливого статусу інвалідів.

         Фахівцями проводиться багато заходів, які направлені на підвищення мотивації до працевлаштування, впевненості у своїх силах. Семінари для людей з інвалідністю, тренінги, ярмарки вакансій, семінари з роботодавцями та т.і. Всі ці заходи націлені допомогти зорієнтуватися на ринку праці, якомога швидше адаптуватися особам з інвалідністю до соціуму та знайти роботу, яка відповідатиме їх потребам.

         «Кожній особі з інвалідністю забезпечується надання адресної допомоги щодо сприяння працевлаштуванню, враховуючи рівень медичної та трудової реабілітації, а також попит підприємств, установ та організацій області на робочу силу. В організації роботи щодо сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю центри зайнятості області співпрацюють з органами соціального захисту населення, що на місцях ведуть облік осіб з інвалідністю, опрацьовують кожну можливість реалізувати свої здібності, досвід та навики з урахуванням індивідуальних програм реабілітацій», -– розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

         З початку року на обліку у центрах зайнятості області перебували 2079 безробітних з інвалідністю. За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 324 особи з інвалідністю (середній рівень працевлаштування по області становить 15,6%, по Україні 14,7%). Проходили навчання – 23 безробітних з інвалідністю, приймали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 33 особи.

       Водночас є фактори, які ускладнюють процес підбора роботи для осіб з інвалідністю. Це і обмеження у рекомендаціях МСЕК, і вимоги роботодавців від осіб з інвалідністю спеціальних знань та вмінь або потребують фізичних навантажень і т.д. До того ж 53,3% осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в службі зайнятості, мають вищу освіту або обіймали керівні посади. А роботодавці шукають здебільшого працівників робітничих спеціальностей.

        Забезпечення зайнятістю осіб з інвалідністю є важливим питанням, яке знаходиться на постійному контролі служби зайнятості.Середа, 21 Липня 2021 13:46 | Переглядів: 83